IP Kamera Sistemi Nedir ?

Bursa Güvenlik Sistemleri - Bursa Kamera Sistemleri -Bursa Alarm Sistemleri - Güvenlik kamera & SEO

IP kameraların, Ahd ve analog kameralardan en büyük farkı  görüntü kalitesidir. Bursa Güvenlik Sistemleri ip kameralarında 2megapixel (1980x1080) ve üstü görüntü elde edilmektedir. Görüntü kalitesinin yüksek olması beraberinde Ahd ve analog kameraya göre harddiskte daha fazla depolama alanı gerektirir. 

Güvenlik kamera sistemlerine CCTV sistemi denilmesi görüntülerin bir noktada toplanarak orada kayıt altına alınması anlamına gelir. Ahd Kamera ve Analog girişli kameralardan temel yapı olarak hiç farkları yoktur. Tek farkları görüntülerini aktarma yöntemleridir. Analog kameralardan görüntü, BNC denilen kompenent yardımıyla alınarak cctv  kablo üzerinden DVR kayıt cihazına aktarılmaktadır. IP kameralarda ise bu işlem CAT5 - CAT6  network kablosu ile görüntüler networke (modem, switch veya nvr cihazına) aktarılmaktadır. Bunun için network ağından kameraya bir Ethernet kablosu ve enerji kablosu çekilmelidir. 

Bazı IP kameralar hem görüntü alışverişini hem de enerji ihtiyacını PoE Özelliği yardımıyla aynı kablo üzerinden sağlayabilmektedir. 

 IP kameralar Onvif özelliği taşıyan tüm Nvr kayıt cihazlarına bağlana bilmektedir. 

IP-CCTV sistemindeki her ip kamera farklı bir iç ip adresi alarak adreslenir. Bu sayede ağda pc, tablet, akıllı telefon cihazları gibi algılanır.  Bundan dolayı görüntü iletişimi, kaydı, yapılabilmekte, hatta ürün özelliklerine bağlı olarak akıllı bir alarm sistemi gibi uyarı ve ihbar sistemi olarak da çalışabilmektedirler. 

Bursa Güvenlik Sistemleri ve Alarm Sistemleri ip Kamera sistemler Yüksek kalite çözüm sunan ve hızlı şekilde yaygınlaşan bir teknoloji olmuştur. 
Bu Sayfayı Paylaşın!

- Facebook'ta Paylaş
- Google Favorilere Ekle
- Twitter'da Paylaş
- Friend Feed'te Paylaş
- Myspace'te Paylaş
- Delicious'ta Paylaş